Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Bezpieczeństwo w Sieci

Dyżurnet.pl dla IT Szkoły

Dyżurnet.pl to działający w NASK punkt kontaktowy, do którego każdy może zgłosić naruszenie w sieci. Dyżurnet.pl reaguje na nielegalne treści publikowane na stronach, forach, portalach społecznościowych, szczególnie wtedy, gdy poszkodowaną jest osoba nieletnia. Zespół współpracuje z policją oraz innymi podmiotami, aby usunąć nielegalne treści z sieci. Pomaga w zwalczaniu naruszeń w Internecie, ale prowadzi również działania informacyjne i edukacyjne, kierowane do różnych grup użytkowników.

W ramach realizacji swojej misji, jaką jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia bezpiecznego Internetu, Zespół Dyżurnet.pl przygotował, a Zespół IT Szkoły zrealizował, cykl kursów Dyżurnet.pl dla IT Szkoły, mających za zadanie popularyzację wiedzy na temat cyberzagrożeń oraz sposobów minimalizowania ich występowania.

W projekcie wzięli udział eksperci z Akademii NASK i CERT Polska

Zapraszamy do obejrzenia filmów i udziału w kursach e-learningowych z zakresu zagrożeń w cyber świecie:


Facebook dla IT Szkoły

Zagadnienie cyberzagrożeń w sieci jest nierozerwalnie związane z tak bardzo popularnymi mediami społecznościowymi. Z uwagi na częste zapominanie o zachowaniu podstaw bezpieczeństwa przy korzystaniu z portali społecznościowych Jakub Turowski (Head of Public Policy for Poland & Baltics, Facebook), odpowiedzialny za politykę publiczną dla Facebooka w Polsce, wspólnie z Zespołem IT Szkoła, przygotował webinar o narzędziach pozwalających zadbać o bezpieczeństwo na Facebooku.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru:


Publikacje i poradniki

Do Waszej dyspozycji są dedykowane poradniki, broszury i inne publikacje z zakresu bezpieczeństwa w sieci, które znajdziecie w naszej e-bibliotece.


Pozostałe kursy w tematyce bezpieczeństwa w sieci


Wykłady

Polecamy przygotowane przez czołowych polskich wykładowców wykłady obejmujące zagadnienie bezpiecznego korzystania z nowych technologii.