Nagrody i wyróżnienia

Best Practices in Education Award 2013

BestPracticesW dniu 9 października 2013 Informatics Europe – stowarzyszenie wydziałów informatyki europejskich szkół wyższych, przyznało Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki prestiżową nagrodę Best Practices in Education 2013. Nagroda stowarzyszenia Informatics Europe jest corocznie przyznawana za wybitne inicjatywy, które podnoszą jakość kształcenia oraz atrakcyjność dyscypliny, jaką jest informatyka. Nagroda za 2013 rok była poświęcona inicjatywom promującym edukację informatyczną wśród uczniów i nauczycieli europejskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych., Warszawska Wyższa Szkoła informatyki została nagrodzona przez Informatics Europe za wieloletnie działania edukacyjne prowadzone w ramach unijnego projektu Informatyka Plus, w którym uczestniczyło ponad 17 tysięcy uczniów i nauczycieli ze szkół województw:mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Nagrodę w imieniu Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki odebrał Pan prof. Maciej Sysło na konferencji Informatics Europe, która odbyła się w Amsterdamie.

Zgodnie z unijną zasadą zachowania trwałości i rozwijania rezultatów osiągniętych przy wsparciu środków europejskich Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki na bazie doświadczeń i materiałów wypracowanych w ramach projektu Informatyka Plus rozpoczęła od ubiegłego roku realizację ogólnopolskiego projektu IT Szkoła, finansowanego ze środków własnych. W programie IT Szkoła, który ma cechy projektu typu MOOC uczestniczy obecnie 30 tysięcy uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy już w pierwszym roku działania projektu zrealizowali blisko 70 tysięcy kursów informatycznych. W tym roku w programie IT Szkoła zostanie dodatkowo udostępnionych łącznie 100 kursów i wykładów z informatyki dla uczniów, co z pewnością znacznie poszerzy możliwości korzystania z programu. Program IT Szkoła został doceniony przez środowiska biznesowe uzyskując za swoją innowacyjność, we wrześniu br.nominację do nagrody Computerworld Polska - Lider Informatyki 2013.