NASK - Wiedza/Praca/Inspiracje

Wiedza:

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) jest instytutem badawczym podległym Ministerstwu Cyfryzacji.

Kluczowym polem aktywności NASK są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu. Reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci zajmuje się Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC CYBER).

NASK prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie opracowywania rozwiązań zwiększających efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych oraz innych złożonych systemów sieciowych. Istotne miejsce zajmują badania dotyczące biometrycznych metod weryfikacji tożsamości w bezpieczeństwie usług. Jako operator telekomunikacyjny NASK oferuje innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów finansowych, biznesowych, administracji i nauki. NASK prowadzi także rejestr nazw w domenie .pl.

Ważną rolę pełni działalność edukacyjna i popularyzacja idei społeczeństwa informacyjnego. W Akademii NASK prowadzone są unikatowe szkolenia dla firm i instytucji ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa ICT. Od lat realizowany jest program Komisji Europejskiej Safer Internet promujący bezpieczne korzystanie z nowych technologii i internetu wśród dzieci i młodzieży.

W ramach instytutu – w NC CYBER - funkcjonuje Dyżurnet.pl, który przyjmuje zgłoszenia dotyczące nielegalnych treści w internecie, przede wszystkim związanych z materiałami przedstawiającymi seksualne wykorzystywanie dzieci.

Praca:

NASK przykłada olbrzymią wagę do doboru pracowników, zatrudniając najwłaściwsze osoby do realizacji powierzonych im zadań. Daje im możliwość intensywnego rozwoju zawodowego, z którego mogą czerpać inspirację i energię do dalszych działań.

Zainteresowanych tworzeniem sukcesu NASK zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy i złożenia swoich aplikacji.

Inspiracje:

Watson

Watson to komputer opracowany przez IBM. Został zaprojektowany tak, by rozumieć pytania zadawane w naturalny sposób przez ludzi i by formułować odpowiedzi w równie zrozumiały sposób. Jednak najważniejsze jest to, że Watson potrafi przeanalizować ogromne zbiory danych – encyklopedycznych, biznesowych, prawnych, medycznych itd. – wyszukując w nich powiązania czy trendy. Inspirujące!

Najlepsze polskie Uczelnie/Wydziały

Dokonując wyboru miejsca studiowania, wielu kandydatów kieruje się miejscem zajmowanym przez Uczelnię w rankingach lub opinią znajomych, czy rodziców. Warto w tym momencie skorzystać z bardzo ważnego źródła informacji o kierunku kształcenia, jakim jest portal Polskiej Komisji Akredytacyjnej - pka.edu.pl, na którym są prezentowane oceny wszystkich kierunków kształcenia we wszystkich polskich uczelniach/wydziałach dokonane w latach 2003-2015 oraz szczegółowe raporty z przeprowadzonych wizytacji. Zapraszamy na stronę:

Wykaz najlepszych polskich uczelni/wydziałów prowadzących studia na kierunku informatyka w ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Zachęcamy do przeanalizowania prezentowanych materiałów.