Korzystaj bezpłatnie

Zrób SELFIE swojej szkole

2019.03.25
Kategoria: Aktualności

Czy Twoja szkoła w pełni wykorzystuje technologie cyfrowe do celów nauczania i uczenia się? Odpowiedz na to pytanie ułatwi narzędzie odpracowane przez Komisję Europejską pod nazwą SELFIE.
SELFIE (autorefleksja nad efektywnym uczeniem się przez wspieranie innowacji za pomocą technologii edukacyjnych, ang. Self-reflection on Effective Learning by Fostering Innovation through Educational technologies) jest narzędziem zaprojektowanym, aby pomóc szkołom włączyć technologie cyfrowe w proces nauczania, uczenia się i oceny uczniów. Narzędzie to może pokazać, co dobrze funkcjonuje, gdzie potrzebne są ulepszenia i jakie powinny być priorytety. Narzędzie jest obecnie dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej, w tym polskim.
SELFIE gromadzi – anonimowo – opinie uczniów, nauczycieli i członków kadry kierowniczej szkoły na temat wykorzystania technologii w ich szkole. Odbywa się to za pomocą krótkich stwierdzeń i pytań oraz prostej skali od 1 do 5. Stwierdzenia obejmują takie obszary, jak przywództwo, infrastruktura, szkolenie nauczycieli i kompetencje informatyczne uczniów.
Ocena zajmuje około 30 minut. Pytania są dostosowane do każdej grupy. Na przykład uczniowie otrzymują pytania związane z ich doświadczeniem w uczeniu się, nauczyciele zastanawiają się nad praktykami w zakresie szkolenia i nauczania, a członkowie kadry kierowniczej szkoły odnoszą się do planowania i ogólnej strategii.
Na podstawie otrzymanych danych narzędzie generuje raport dający obraz („SELFIE”) mocnych i słabych stron szkoły w korzystaniu przez nią z technologii cyfrowych do celów nauczania i uczenia się. Im więcej osób w szkole weźmie udział, tym dokładniejsze będzie SELFIE ich szkoły.
Wyniki i spostrzeżenia z ćwiczenia SELFIE są przeznaczone tylko dla Twojej szkoły i nie są udostępniane, chyba że szkoła sama tak zdecyduje.
Ustalenia te mogą pomóc szkole w ustaleniu, na jakim etapie się znajduje, a następnie w rozpoczęciu dyskusji na temat wykorzystania technologii i opracowaniu planu działania dla szkoły. SELFIE można wykorzystać na późniejszym etapie do pomiaru postępów i dostosowania planu działania. Efektem mogą być na przykład specjalne szkolenia dla nauczycieli lub wsparcie dla uczniów w takich kwestiach, jak bezpieczeństwo online.
Wszystkie odpowiedzi na SELFIE są anonimowe i narzędzie nie gromadzi danych osobowych.

Więcej informacji i dostęp do narzędzia znajdziesz pod linkiem.

Selfie

nask logo

dbnameqlabelquerytime
mysqldbSessionCALL `sessions_read`('lnvk31safpj3a830oik6d6rpuh')0.7360
mysqldbRouterCALL `get_siteid_from_linkname`('news')0.4820
mysqldbRouterCALL `select_newsByID`('181')0.4220
Query count: 3, Sum of SQL time: 1.6400
Skrypt 0 wykonał się w: 5.8250 ms.
Drogi użytkowniku
Przechodząc do serwisu poprzez kliknięcie odnośnika „Zgadzam się” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych.

• pozwalają sprawdzić jak często odwiedzane są poszczególne strony serwisów - dane te wykorzystujemy do optymalizacji serwisów pod kątem odwiedzających;
  • umożliwiają rozpoznanie rodzaju Twojego urządzenia, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób i format prezentowania treści oraz funkcjonalności serwisów;
  • poprawiają wydajność i efektywność serwisów dla korzystających.

Wykorzystywane narzędzia firm trzecich

• Google Inc.