Korzystaj bezpłatnie

Raport „Nastolatki 3.0”

2019.04.15
Kategoria: Aktualności

Jak wynika z najnowszego raportu Państwowego Instytutu Badawczego NASK, niemal każdy nastolatek w Polsce codziennie jest online. Smartfon, z którym młodzi ludzie praktycznie się nie rozstają i bez którego nie wyobrażają sobie życia, zastępuje im radio, telewizor, telefon i komputer.
Internet to dla nastolatków przestrzeń rozrywki i ośrodek życia społecznego. Jak sami mówią, to także źródło wielu korzyści – od poszerzania wiedzy w określonej dziedzinie, po możliwość kreowania swojego wizerunku, czy poszukiwania tożsamości. Zapraszamy do zapoznania się z raportem nastolatki 3.0.

OUCH! Przeczytaj i przekaż dalej!

2019.04.08
Kategoria: Aktualności

CERT Polska (NASK) oprócz szeregu działań związanych z reagowaniem na incydenty dotyczące cyberbezpieczeństwa i kompleksowego bania o bezpieczeństwo polskiego internetu jest również redaktorem Biuletynu Bezpieczeństwa Komputerowego OUCH! i regularnie publikuje jego nowe wydania.

OUCH! to cykliczny, darmowy zestaw porad dla użytkowników komputerów. Każde wydanie zawiera krótkie i przystępne przedstawienie wybranego zagadnienia z bezpieczeństwa komputerowego wraz z listą wskazówek jak można chronić siebie, swoich najbliższych i swoją organizację.

Zapraszamy na https://www.cert.pl/ouch.

Zrób SELFIE swojej szkole

2019.03.25
Kategoria: Aktualności

Czy Twoja szkoła w pełni wykorzystuje technologie cyfrowe do celów nauczania i uczenia się? Odpowiedź na to pytanie ułatwi narzędzie opracowane przez Komisję Europejską pod nazwą SELFIE.
SELFIE (autorefleksja nad efektywnym uczeniem się przez wspieranie innowacji za pomocą technologii edukacyjnych, ang. Self-reflection on Effective Learning by Fostering Innovation through Educational technologies) jest narzędziem zaprojektowanym, aby pomóc szkołom włączyć technologie cyfrowe w proces nauczania, uczenia się i oceny uczniów. Narzędzie to może pokazać, co dobrze funkcjonuje, gdzie potrzebne są ulepszenia i jakie powinny być priorytety. Narzędzie jest obecnie dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej, w tym polskim.

Selfie

pokaż więcej

Konfiguracja sieci WLAN

2019.03.18
Kategoria: Aktualności

Jeśli znasz skrót WLAN to zapewne wiesz jak duże znaczenie w dzisiejszych czasach ma sieć określana tym mianem. Coraz powszechniejsze staje się wykorzystywanie sieci bezprzewodowych w transporcie, produkcji, opiece zdrowotnej czy edukacji.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat sieci bezprzewodowych? A może chciałbyś dowiedzieć się jak w praktyce przybiega konfiguracja punktu dostępu? Koniecznie sprawdź nasz nowy kurs.

Zapraszamy na kurs!

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

2019.03.14
Kategoria: Aktualności

21 marca został ogłoszony - Dniem Nowych Technologii w Edukacji – z tej okazji Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na najlepsze wydarzenia i inicjatywy zorganizowane w tym dniu.

Ideą wydarzenia jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) wykorzystywanych w szeroko rozumianej edukacji. Adresatami przedsięwzięcia są przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele szkół i placówek oświatowych, a także rodzice. W wydarzeniu mogą uczestniczyć także wszystkie osoby zafascynowane nowymi technologiami.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie MEN.

nask logo

dbnameqlabelquerytime
mysqldbSessionCALL `sessions_read`('vlv2eadtea226h58rsfm9j0u7l')1.5990
mysqldbRouterCALL `get_siteid_from_linkname`('news')1.9410
mysqldbRouterCALL `news_getCount`('0','1')1.5660
mysqldbRouterCALL `news_getNewsPage`('0','1','0','5')1.5920
Query count: 4, Sum of SQL time: 6.6980
Skrypt 0 wykonał się w: 14.4580 ms.
Drogi użytkowniku
Przechodząc do serwisu poprzez kliknięcie odnośnika „Zgadzam się” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych.

• pozwalają sprawdzić jak często odwiedzane są poszczególne strony serwisów - dane te wykorzystujemy do optymalizacji serwisów pod kątem odwiedzających;
  • umożliwiają rozpoznanie rodzaju Twojego urządzenia, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób i format prezentowania treści oraz funkcjonalności serwisów;
  • poprawiają wydajność i efektywność serwisów dla korzystających.

Wykorzystywane narzędzia firm trzecich

• Google Inc.