Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Ranking IT Szkoła 2018

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie: Szkoły biorące udział w programie IT Szkoła.
Aktualizacje rankingu są sporządzane i prezentowane raz w miesiącu. Ranking sporządzony w czerwcu jest uznawany za podsumowanie danego roku szkolnego.

Kryteria oraz wagi pozycjonowania szkół w rankingu IT Szkoła – 2018:

  1. Liczba aktywnych uczniów* w programie w odniesieniu do RLU* (14%)
  2. Liczba zrealizowanych kursów przypadających na jednego aktywnego ucznia* (6%)
  3. Liczba zrealizowanych kursów w odniesieniu do RLU* (14%)
  4. Liczba zrealizowanych wykładów video przypadających na jednego aktywnego ucznia* (6%)
  5. Liczba zrealizowanych wykładów video w odniesieniu do RLU* (11%)
  6. Średni wynik z testów uzyskany przy pierwszym “podejściu” (10%)
  7. Średni wynik z testów (6%)
  8. Konkurs Grand IT Test (10%)
  9. Udział w konkursach (22%)
  10. Zgłoszenie szkoły (1%)
*Aktywny uczeń - przypisany do grupy, utworzonej przez nauczyciela w aktualnym roku szkolnym.
*RLU - Realna liczba uczniów. źródło: System Informacji Oświatowej

Punkty rankingowe przyznawane w wyniku aktywności ucznia są zaliczane na konto szkoły, którą podał podczas rejestracji, a nie szkoły nauczyciela do którego uczeń jest przypisany. Dotyczy to sytuacji gdy opiekun ucznia (nauczyciel) pracuje w więcej niż jednej szkole lub generalnie gdy w swoich grupach posiada przypisanych uczniów z innych placówek. Dla każdego wyliczanego wskaźnika znajdowana jest szkoła z najwyższą wartością tego wskaźnika. Szkoła ta otrzymuje maksymalną wartość punktów możliwych do zdobycia dla danego wskaźnika. Pozostałe szkoły otrzymują proporcjonalnie mniej punktów ustalonych na podstawie wartości wskaźnika wyliczonej dla danej szkoły, w odniesieniu do maksymalnie uzyskanej wartości tego wskaźnika. Ranking ogólny sporządzany jest na podstawie sumy punktów dla wszystkich wskaźników.

Najbardziej aktywne szkoły oraz nauczyciele zostaną nagrodzeni zgodnie z obowiązującym Regulaminem Rankingu IT Szkoła

Archiwum:
Wyniki rankingu IT Szkoła: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012
Gala wręczenia nagród w rankingu IT Szkoła: 2016, 2015, 2014, 2013

Prezentujemy Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 27.11.2017
W nawiasach podano różnice pozycji w stosunku do rankingu z dnia 27.10.2017.

Pokaż ranking ogólnopolski
Filtrowanie województw:
(0) Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi - Piotra Skargi 2 Pułtusk Mazowieckie
(0) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte - Kościuszki 53 Garwolin Mazowieckie
(0) Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy - Gen. K. Sosnkowskiego 43 Mińsk Mazowiecki Mazowieckie
(+30) CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego - Solipska 17/19 Warszawa Mazowieckie
(0) Technikum Łączności - Al. Stanów Zjednoczonych 24 Warszawa Mazowieckie
(-2) Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu - Zamkowa 1 Szydłowiec Mazowieckie
(-1) Technikum nr 1 - 11 Listopada 20 Ostrołęka Mazowieckie
(-1) I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie - Sadowa 11 Sokołów Podlaski Mazowieckie
(+35) Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 - Wóycickiego 1/3 Warszawa Mazowieckie
10 (+1) Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kowalska 5 Gostynin Mazowieckie
11 (-3) Technikum Mechatroniczne nr 1 - Wiśniowa 56 Warszawa Mazowieckie
12 (-3) Zespół Szkół Nr 3 - Kościuszki 25 Wiskitki Mazowieckie
13 (-3) ZSP im. Wincentego Witosa - Czerska 1 Jasieniec Mazowieckie
14 (-2) Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego - Budowlana 4 Mińsk Mazowiecki Mazowieckie
15 (-2) XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie - Naddnieprzańska 2/4 Warszawa Mazowieckie
16 (+2) V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu - Traugutta 52a Radom Mazowieckie
17 (-3) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego - Kacperskiej 6a Żyrardów Mazowieckie
18 (-3) XLI Liceum Ogólnokształcące im. J.Lelewela - Kiwerska 3 Warszawa Mazowieckie
19 (-3) Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu - Kościuszki 39 Szydłowiec Mazowieckie
20 (-3) Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego - Parkowa 6 Pionki Mazowieckie
20 (-2) Zespół Szkół Elektronicznych im. Boh. Westerplatte w Radomiu - Sadkowska 19 Radom Mazowieckie
21 (-2) Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im.5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce - Batalionu Czwartaków 4 Ostrołęka Mazowieckie
22 (+4) IV Liceum Ogólnokształcące im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Mariacka 25 Radom Mazowieckie
23 (-2) IV Liceum Ogólnokształcące - Saska 59 Warszawa Mazowieckie
24 (+1) Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sobolewie - Kościuszki 19 Sobolew Mazowieckie
25 (-3) Technikum im. Stanisława Staszica w Białobrzegach - Żeromskiego 86 Białobrzegi Mazowieckie
26 (-2) Technikum nr 24 w ZS nr 26 - Urbanistów 3 Warszawa Mazowieckie
27 (-4) Technikum Nr. 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej "Żywiciel" w Warszawie - Gen. Zajączka 7 Warszawa Mazowieckie
28 (-8) VII Liceum Ogólnokształcące - Wawelska 46 Warszawa Mazowieckie
29 (-2) Technikum nr 1 - Szpitalna 10 Piaseczno Mazowieckie
30 (-2) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach - Żeromskiego 86 Białobrzegi Mazowieckie
31 (+13) Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej - Piękna 7A Mińsk Mazowiecki Mazowieckie
32 (-3) Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" - Świętojańska 82 Wyszków Mazowieckie
33 (-3) II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujezycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach - B.Prusa 12 Siedlce Mazowieckie
34 (-3) XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego - Smolna 30 Warszawa Mazowieckie
35 (-3) LI Liceum Ogólnokształcące - Kadrowa 5/15 Warszawa Mazowieckie
36 (-3) X Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi - Woronicza 8 Warszawa Mazowieckie
37 (-2) Technikum - Piłsudskiego 51 Sochaczew Mazowieckie
38 (0) Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie - ul. Niepodległości 27 Baranowo Mazowieckie
39 (+3) ZS nr10 im. S.Staszica - Perzyńskiego 10 Warszawa Mazowieckie
40 (-4) Zespół Szkół nr 28 - Gen. Zajączka 7 Warszawa Mazowieckie
41 (-4) LXIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi - Urbanistów 3 Warszawa Mazowieckie
42 (-3) Zespół Szkół im. Prezydenta I.Mościckiego - Inżynierska 1 Zielonka Mazowieckie
43 (+1) III Liceum Ogólnokształcące im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu - Traugutta 44 Radom Mazowieckie
44 (-4) CII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjmi - Bartnicza 2 Warszawa Mazowieckie
45 (-4) VI Liceum Ogólnokształcące - Wiktorska 30/32 Warszawa Mazowieckie
46 (-2) Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych - Stawki 10 Warszawa Mazowieckie
47 (-4) III Liceum Ogólnokształcące - Rogalińska 2 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące - Traugutta 1 Ostrołęka Mazowieckie
48 (-4) VIII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu - Sobieskiego 12 Radom Mazowieckie
48 (-4) Futura Inżynieria (studium policealne – technik informatyk) - Policealna Szkoła dla Dorosłych - Widok 5/7/9 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) ZS Centrum Kształcenia Rolniczego - Studzieniec Studzieniec Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół nr 18 - Żeromskiego 81 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Zawodowych nr 1 - Górska 39 Nowy Dwór Mazowiecki Mazowieckie
48 (-4) XLVII Liceum Ogólnokształcące - Międzyborska 64/70 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) II Liceum Ogólnokształcące - Orylska 9 Ciechanów Mazowieckie
48 (-4) XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego - Polna 5 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Technikum Zawodowe w ZSP Żelechów - Piłsudskiego 45 Żelechów Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu - Świętego Stanisława Kostki 15 Przasnysz Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego - Felińskiego 15 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) XII Liceum Ogólnokształcące - Sienna 53 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego - Okrzei 3 Błonie Mazowieckie
48 (-4) II Liceum Ogólnokształcące w Radomiu - Kusocińskiego 8 Radom Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół nr 40 - Objazdowa 3 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) ZS Nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - Szczęśliwicka 46 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) XXIV Liceum Ogólnokształcące - Obozowa 60 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) IV LO im. B. Krzywoustego - Faustyna Piaska 5 Płock Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł.St.Reymonta - Oleksiaka Wichury 3 Sokołów Podlaski Mazowieckie
48 (-4) XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja - Królewska 19/21 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Technikum Elektroniczne nr 1 - Kasprzaka 19/21 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) II Liceum Ogólnokształcące w Pionkach - Parkowa 6 Pionki Mazowieckie
48 (-4) XLII Liceum Ogólnokształcące - Madalińskiego 22 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki - 3 Maja 15 Gostynin Mazowieckie
48 (-4) III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej - Łukasiewicza 11 Płock Mazowieckie
48 (-4) II Liceum Ogólnokształcące - I Armii Wojska Polskiego 89 Wyszków Mazowieckie
48 (-4) American School of Warsaw - ul. Warszawska 202 Bielawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie - Golądkowo 41G Golądkowo Mazowieckie
48 (-4) L Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi - Burdzińskiego 4 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku - Gładka 16 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim - Marii Skłodowskiej-Curie 24 Sokołów Podlaski Mazowieckie
48 (-4) XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Platynowa 1 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące - Mazowiecka 47 Zawidz Kościelny Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej - Kutnowska 30 Płock Mazowieckie
48 (-4) LXXXIII Liceum Ogólnokształcące - Konopczyńskiego 4 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące w Dębem - Nasielska 7 Komornica Mazowieckie
48 (-4) Katolickie Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin - Staszica 11 Garwolin Mazowieckie
48 (-4) IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach - Sokołowska 161B Siedlce Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Technikum) - Aleja XX-lecia 12 Teresin Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Mrozach - Licealna 3 Mrozy Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. St. Staszica - Stanisława Staszica 1 Gąbin Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie - II Armii Wojska Polskiego 20 Garwolin Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. inż. S. Wysockiego - Szczęśliwicka 56 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika - Jakuba Starszego 6 Iłża Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim - Duńskiego Czerwonego Krzyża 7 Maków Mazowiecki Mazowieckie
48 (-4) Technikum Fototechniczne - Spokojna 13 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Technikum - Kilińskiego 8c Grodzisk Mazowiecki Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące w Grójcu - Poświętne 17 Grójec Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące w Lipsku - Zwoleńska 12 Lipsko Mazowieckie
48 (-4) Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach - Browarna 4 Siedlce Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku - Gen. Juliana Filipowicza 9 Otwock Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół nr. 2 im. Józefa Bema - Wójtowska 3 Milanówek Mazowieckie
48 (-4) ZS Ponadgimnazjalnych - Mazowiecka 25 Przasnysz Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Nr 117 - Bema 76 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) LXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Narwiku - Gładka 16 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego - Al. Tysiąclecia 12 Pułtusk Mazowieckie
48 (-4) VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi - Ks. J. Popiełuszki 8 Siedlce Mazowieckie
48 (-4) Technikum nr 1 w Wyszkowie - I Armii Wojska Polskiego 89 Wyszków Mazowieckie
48 (-4) XLV Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta - Miła 26 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Policealna Szkoła Audiologii - Mokra 17 Kajetany Mazowieckie
48 (-4) Centrum Szkolne ZDZ - Podwale 13 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące w Pionkach - Aleje Lipowe 23 Pionki Mazowieckie
48 (-4) CVI Liceum Ogólnokształcące - Gen. Zajączka 7 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) CXXV Liceum Ogólnokształcące - Chłodna 36/46 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie - Al. Jana Pawła II 18 Radzymin Mazowieckie
48 (-4) Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie - Targowa 73A Legionowo Mazowieckie
48 (-4) ZS Ponadgimnazjalnych im. AK Obwodu "Głuszec" - Piotra Skargi 12 Grójec Mazowieckie
48 (-4) XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Dobiszewskiego - Dolna 6 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Technikum nr 8 im. Jana Karskiego przy Zespole Szkół nr 42 - Dzieci Warszawy 42 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół nr 2 - Długa 10 Nowy Dwór Mazowiecki Mazowieckie
48 (-4) XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Fundamentowa 38/42 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach - Floriańska 10 Siedlce Mazowieckie
48 (-4) Technikum Kinematograficzno-Komputerowe - Polna 7 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące - 17 Stycznia 66 Ciechanów Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Warszawska 19 Kozienice Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 1 - Szczęśliwicka 56 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Szkoła Policealna Gowork.pl - Żurawia 47 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 - Noakowskiego 6 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół nr 15 im Władysława IV - Jagiellońska 38 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych - Przyrynek 9 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu - Grzecznarowskiego 13 Radom Mazowieckie
48 (-4) XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli - Oszmiańska 23/25 Warszawa Mazowieckie
48 (-4) I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu - Żeromskiego 10 Radom Mazowieckie
48 (-4) XIV Liceum Ogólnokształcące - Nowowiejska 37A Warszawa Mazowieckie
48 (-4) Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie - Konstytucji 3-go Maja 26 Radzymin Mazowieckie
48 (-4) IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej - Hoża 88 Warszawa Mazowieckie