Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś”

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” to cykl warsztatów, seminariów oraz materiałów edukacyjnych dla nauczycieli oraz uczniów z klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Realizuje go NASK wraz z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.

Jak nowe technologie wpływają na nasze życie? Czy możemy im w pełni zaufać? Jaki mamy wpływ na cyfrową przyszłość? To między innymi na te pytania staramy się odpowiedzieć w ramach naszego programu. Jego podstawą jest rozmowa. Chcemy włączyć nauczycieli i młodzież do aktywnego uczestnictwa w dyskusji o naszej wspólnej przyszłości. Dajemy konkretne narzędzia: warsztaty ze specjalistami, scenariusze lekcji, filmy, a wreszcie przestrzeń w Centrum Nauki Kopernik.

Program edukacyjny towarzyszy bowiem wystawie „Przyszłość jest dziś”, którą można oglądać w Centrum Nauki Kopernik. 5 listopada 2021 roku udostępniliśmy pierwszy z jej trzech modułów. Jego tematem jest „Cyfrowy mózg?”. Kolejny moduł będzie otwarty jesienią 2022 roku. Na otwarcie ostatniego - czwartego - modułu zaprosimy w 2023 r. Program edukacyjny wraz z wystawą stanowią spójny program umożliwiający dialog o cyfrowej przyszłości.

Więcej informacji o programie i wystawie można znaleźć na stronie kopernik.org.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które dla Państwa przygotowaliśmy.

 

***

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

4 Publikacje

Publikacje w tej kategorii

Asset 1
Asset 2
Asset 3