Podsumowanie Rankingu Szkół IT Szkoła 2017

2017.06.23
Kategoria: Aktualności

Skończył się kolejny rok szkolny, już piąty, w którym program IT Szkoła aktywnie uczestniczy w życiu Szkół. Obecnie zarejestrowanych jest w programie ponad 600 placówek z całej Polski. Wiemy, że dla wielu Nauczycieli i Uczniów ważna jest możliwość porównania działań własnej placówki na tle innych, stąd też staramy się skrupulatnie rejestrować wszystkie rodzaje aktywności użytkowników IT Szkoły aby, jak co roku, przedstawić Ranking najbardziej aktywnych szkół.

Cieszy nas każdy Uczeń i każdy Nauczyciel, któremu udało się w sposób wartościowy spędzić czas na platformie z korzyścią dla swojej pracy, nauki a może czasem dla rozrywki. Szkoły najbardziej "aktywne" w mijającym roku szkolnym prezentujemy w opublikowanym w dniu 14.06.2017 podsumowaniu Rankingu.

Jak zwykle wyróżnione szkoły z czołówki Rankingu zaprosimy na uroczystą Galę IT Szkoły, która odbędzie się we wrześniu 2017.

Wszystkim gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

Wyniki konkursu Grand IT Test 2017

2017.06.20
Kategoria: Konkursy

Zakończyły się trwające kilka miesięcy zawody w rozwiązywaniu testów. Był to konkurs dla wytrwałych. Do zawodów przystąpiły 1233 osoby. Grand IT Test był wyzwaniem "długodystansowym", można go porównać do maratonu, dlatego gratulujemy wszystkim, którzy postanowili spróbować niezależnie od wyniku "na mecie".

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, które w tym roku były wyjątkowo wyrównane. Różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami wynosiły czasem zaledwie kilka punktów.

Oczywiście szczególne gratulacje dla zwycięzców poszczególnych serii oraz całych zawodów.

"IT Szkoła – Nowe Otwarcie"

2017.06.13
Kategoria: Aktualności

Jesteśmy z Wami blisko 5 lat. Cały czas się dla Was zmieniamy poszerzając ofertę kursów e-learningowych oraz innych aktywności takich jak wykłady on-line, spotkania i konkursy. Rok temu zmieniliśmy szatę graficzną, a w tym roku zaprosiliśmy do współpracy uczniów takich jak Wy. Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby i oczekiwania. Dlatego przygotowaliśmy nowe kursy z zakresu ICT oraz stworzyliśmy nowe kategorie kursowe. Lada chwila pojawią się ciekawe materiały z zakresu aplikacji mobilnych, social mediów oraz prawa. Macie w tym swój udział tworząc grafiki konkursowe w konkursie "Razem tworzymy IT Szkołę".  Liczymy, że zmiany przypadną Wam do gustu, a do grona użytkowników IT Szkoły NASK dołączą kolejne osoby.

Przeprowadziliśmy casting i wyłoniliśmy grupę Waszych rówieśników, którzy będą uczestniczyć w tworzeniu nowych kursów w IT Szkole NASK. Czy sobie poradzą? Oceńcie sami! :)

Komunikat Jury konkursu "Razem tworzymy IT Szkołę"

2017.05.31
Kategoria: Konkursy

Do konkursu zakwalifikowano 804 prace. Po szczegółowej analizie jakości prac, zastosowanych metod oraz aspektów kreatywnych Jury konkursu "Razem tworzymy IT Szkołę" postanowiło przyznać pięć równorzędnych nagród wybranym autorom.

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu jak również osobom, które wzięły udział w głosowaniu bardzo dziękujemy.

Więcej informacji: Konkursy IT

Ranking IT Szkoła 2017 - Maj

2017.05.15
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc Maj. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017