Premiera spotu IT Szkoły podczas Dnia Bezpiecznego Internetu

2017.02.24
Kategoria: Aktualności

Premiera nowego spotu IT Szkoły miała miejsce podczas międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony był w dniu 7 lutego br.
Instytut badawczy NASK był współorganizatorem tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia spotu IT Szkoły

Zapraszamy do obejrzenia relacji z DBI

Pracownik NASK ekspertem w ENISA

2017.02.24
Kategoria: Aktualności

Magdalena Wrzosek, pracująca w NASK w Narodowym Centrum Cyberbezpieczeństwa, została przyjęta do grona zewnętrznych ekspertów Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).

Jako ekspert będzie wspierać agencję ENISA w obszarze policy, m.in. w zakresie zarządzania kryzysowego, implementacji dyrektywy NIS oraz budowania zdolności w zakresie bezpieczeństwa sieci i informacji.

ENISA to unijna agencja, stanowiąca ośrodek specjalistycznej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w Europie, który pomaga Unii Europejskiej i należącym do niej krajom zapobiegać problemom dotyczącym bezpieczeństwa ICT.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber) Kliknij tutaj

Chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) Kliknij tutaj

Ranking IT Szkoła 2017 - Luty

2017.02.21
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc luty. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

"Etyka i wartości" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.02.15
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska".

W kolejnym kursie z pt. "Etyka i wartości" zdobędziecie informacje na temat etyki i wartości w cyfrowym świecie. Zagadnienia, które zostaną poruszone w kursie:

• dylematy etyczne internauty,
  • etyka dziennikarska,
  • wartości, które kryją się w przekazach medialnych,
  • prywatność i jej granice,
  • autonomia informacyjna,
  • wspólne działanie dzięki internetowi,
  • hakowanie dla wspólnego dobra,
  • otwarte zasoby.

Zapraszamy!

"Kreatywne korzystanie z mediów" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.02.01
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Z kursu "Kreatywne korzystanie z mediów" dowiecie się jak w kreatywny sposób korzystać z mediów. Internet otwiera przed nami wiele możliwości - nie tylko odbioru treści, ale również ich tworzenia i przetwarzania. Już teraz możecie zobaczyć, jak można je wykorzystać.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!