CODE WEEK W IT Szkole - Code Week Test

Rekrutacja otwarta.
IT Szkoła CodeWeek Test. Inicjatywa odbędzie się w drugim tygodniu CodeWeek’a i potrwa przez kolejne 5 dni, tj. od poniedziałku do piątku (16-20 października br.).
CodeWeek IT Szkoła - Test to konkurs wiedzy z zakresu programowania. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy, które będą udostępniane na stronie IT Szkoła w okresie trwania konkursu tj. od 16 do 20 października 2017 r.
Pytania testowe w każdej serii będą losowane z testów przypisanych do kursów poświęconych algorytmice i programowaniu, dostępnych na platformie IT Szkoła. Warto rozpocząć przygotowania do konkursu przed jego rozpoczęciem, realizując dostępne na platformie kursy tak, aby móc przystąpić do rozwiązania każdego testu zaraz po tym, jak zostanie udostępniony. Moment zakończenia testu, przełoży się na punktację. Będzie ona uzależniona również od tego, ile osób już zaliczyło dany test, a każde wykonanie będzie odejmowało jeden punkt od możliwej do zdobycia puli. Każdy z zestawów pytań testowych będzie też dostępny tylko przez określony czas. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie programu IT Szkoła.
Uczestnicy:
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów ze szkół zarejestrowanych na platformie IT Szkoła, którzy są przypisani do grupy/nauczyciela. Rejestracja nowych szkół trwa cały czas zatem przed rozpoczęciem konkursu można jeszcze zarejestrować się jako nowa szkoła i zgłosić uczniów chcących wziąć udział w konkursie. Więcej informacji o rejestracji nowej szkoły dostępne na: www.it-szkola.edu.pl/zarejestrujszkole.
Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: kontakt@it-szkola.edu.pl .

CODE WEEK W IT Szkole - Wprowadzenie do programowania w C#.

19.10.2017, godz. 9.00 - 11.00
Wykład akademicki IT Szkoły, skierowany do młodzieży 14 +, wprowadzający w zagadnienia programowania obiektowego w języku C#.
Wykład  adresowany jest do uczniów szczególnie zainteresowanych informatyką oraz poszukujących wiadomości wykraczających poza zakres wiedzy szkolnej.
Uczestnicy: uczniowie liceów i techników ze szkół zarejestrowanych w programie IT Szkoła oraz inne osoby zainteresowane tematem.
Wykład odbędzie się w dniu 19 października br. w Auli Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki o godzinie 10.00. W ramach wykładu będzie możliwy udział stacjonarny w w/w miejscu (limit miejsc: 140) oraz transmisja za pomocą YouTube (limit bez ograniczeń).
Wymóg rejestracji drogą mailową na adres kontakt@it-szkola.edu.pl . W treści maila należy podać imię i nazwisko, adres e-mail, deklaracje uczestnictwa w wykładzie stacjonarnym bądź online. W mailu zwrotnym wskazane będą w zależności od wybranej formy uczestnictwa: rejestracja na wykład stacjonarny lub link dostępu do wykładu.

CODE WEEK W IT Szkole - Poskromić „węża” … czyli podstawy języka Python.

16.10.2017, godz. 10 - 11:30
17.10.2017, godz. 9:30 -11.00
W dniach 16 i 17 października br. w ramach IT Szkoły zostaną zorganizowane wykłady pt. „Wstęp do Phytona”, które przybliżą podstawowe zagadnienia z zakresu specyfiki programowania w tym języku. Jest to język ogólnego stosowania bez określonego paradygmatu.  Python nie wymusza jednego stylu programowania, pozwalając na różne podejścia: strukturalne, obiektowe i funkcyjne, co czyni go atrakcyjnym środowiskiem dla edukacji. Proste przykłady w języku Python można znakomicie wykorzystać w nauczaniu interdyscyplinarnym w powiązaniu z matematyką i fizyką.

Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa Cybernetycznego

2017.10.03
Kategoria: Aktualności

ecsm logo Ruszyła kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM). W trakcie kampanii zostaną zaprezentowane projekty oraz inicjatywy realizowane w krajach europejskich, związane zarówno z propagowaniem wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu jak i rozwojem nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Celem ECSM, stworzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej oraz ENISA, jest przestrzeganie użytkowników cyberprzestrzeni przed potencjalnymi zagrożeniami oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. Więcej informacji dotyczących inicjatyw podejmowanych przez poszczególne kraje w ramach ECSM, znajduje się na stronie www.cybersecuritymonth.eu . NASK już po raz piąty uczestniczy w kampanii ECSM. Wszystkie informacje o realizowanych przez instytut projektach można znaleźć na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl .

Co będzie się działo podczas #CyberSecMonth?

Obchody europejskiego miesiąca bezpieczeństwa cybernetycznego potrwają w Europie cały październik. Każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi:

1 tydzień – 2–6 października: bezpieczeństwo w miejscu pracy

2 tydzień – 9–13 października: regulacje, ochrona prywatności i danych

3 tydzień – 16–20 października: bezpieczeństwo cybernetyczne w domu

4 tydzień – 23–27 października: umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Ranking IT Szkoła 2018 - Wrzesień

2017.09.26
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2018 za miesiąc Wrzesień. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2018