Przedłużamy termin nadsyłania prac w konkursie Magia Świąt

2017.12.08
Kategoria: Aktualności

Na Waszą prośbę przedłużamy możliwość składania prac graficznych w konkursie „Magia Świąt”. Na prace czekamy do poniedziałku 11 grudnia do godziny 12.00. Atrakcyjne nagrody czekają!

Big Data – nowy wykład w IT Szkole

2017.11.20
Kategoria: Aktualności

Profesor Włodzimierz Gogołek, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Naukowego Kolegium Ekspertów do spraw Rozwoju Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w Edukacji, był gościem IT Szkoły i odkrył przed nami wszystkie tajemnice Big Data i rafinacji danych.

IT Szkoła zaprasza na wykład: Część 1. I Część 2.

Zwiastun:

Matematyka w obiektywie.

2017.11.08
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy wszystkich użytkowników IT Szkoły do udziału w konkursie fotograficznym Matematyka w obiektywie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Autorzy najciekawszych prac i najaktywniejsi ambasadorowie otrzymują: nagrody, nominacje do wystaw, kalendarza i książek, a także oryginalne dyplomy.

pokaż więcej

Ranking IT Szkoła 2018 - Październik

2017.10.27
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2018 za miesiąc Pażdziernik. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2018

Olimpiada Cyfrowa Zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania

2017.10.25

logo Olimpiada Cyfrowa

Do 16 listopada 2017 r. trwa rejestracja Uczestników i Uczestniczek do Olimpiady Cyfrowej. To konkurs interdyscyplinarny, organizowany przez Fundację Nowoczesna Polska, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości. Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Olimpiady: www.olimpiadacyfrowa.pl.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W spo sób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

pokaż więcej