Ranking IT Szkoła 2018 - Luty

2018.02.22
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2018 za miesiąc Luty. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2018

Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli w IT Szkole! Uczniowie i nauczyciel w nowym kursie pt.: VPN – bezpieczne przeglądanie Internetu”

2018.02.19
Kategoria: Aktualności

VPN (Virtual Private Networks)… Co to jest i do czego służy?

Co jest nam potrzebne, żeby móc korzystać z takiej technologii?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym najnowszym kursie przygotowanym przez Zespół IT Szkoła NASK we współpracy z Piotrem Chojnackim, nauczycielem, szkoleniowcem, koordynatorem wielu projektów informatycznych oraz Adamem Łochowskim i Patrykiem Nieborakiem, uczniami z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli.

Zapraszamy na kurs

„VPN – bezpieczne przeglądanie Internetu”

Zwiastun:

„Cyberprzemoc – anonimowość w sieci” – nowy kurs w IT Szkole

2018.02.08
Kategoria: Aktualności

Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie mogą być skutki utraty prywatności w sieci i jak się przed tym chronić, zapraszamy na nowy kurs z cyklu Dyżurnet.pl dla IT Szkoły dostępny w naszym serwisie. Tym razem ekspertem odcinka jest Sebastian Kondraszuk, ekspert z CERT Polska. „Cyberprzemoc – anonimowość w sieci”

Jeśli chcesz obejrzeć wszystkie odcinki z cyklu Dyżurnet.pl dla IT Szkoły zapraszamy

Dziś DBI2018: Wspólnie tworzymy kulturę szacunku w sieci

2018.02.06
Kategoria: Aktualności

Dziś w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Już po raz czternasty nasz kraj przyłącza się do tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczy 130 państw z całego świata.

Ponad 2500 lokalnych akcji edukacyjnych, dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i pedagogów zaangażowanych w promowanie odpowiedzialnego korzystania z internetu – w taki sposób obchodzimy to święto w Polsce. Organizatorzy co roku starają się, by Dniu Bezpiecznego Internetu przyświecał ważny temat związany z funkcjonowaniem młodych ludzi w sieci, dlatego hasłem tegorocznej akcji jest: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

„Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia” - mówi Anna Rywczyńska z NASK, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

pokaż więcej

Ranking IT Szkoła 2018 - Styczeń

2018.01.25
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2018 za miesiąc Styczeń. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2018