Programowanie obiektowe - kurs dla nauczycieli

2017.01.19
Kategoria: Aktualności

Akademia programowania i baz danych IT Szkoły realizuje trzecią już edycję kursu z zakresu programowania dla nauczycieli informatyki. Tematem szkolenia jest: Programowanie okienkowe w środowisku Visual Studio - podstawy programowania obiektowego i języka C#. W ramach kursu omówione zostaną podstawy programowania obiektowego i środowiska Visual Studio 2015 Express Edition. Zaprezentowane zostaną przykłady obrazujące podstawowe paradygmaty obiektowości i podstawowe techniki programowania.

pokaż więcej

Ranking IT Szkoła 2017 - Styczeń

2017.01.18
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc styczeń. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

Nowości w ofercie kursów

2017.01.18
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła zaprasza do korzystania z najnowszych kursów, które są dostępne w kategoriach: Cyfrowe Igrzyska oraz Multimedia, grafika i technologie internetowe. Materiały dostępne w ramach kategorii Cyfrowe Igrzyska wprowadzają w tematykę Olimpiady Cyfrowej. W ramach drugiej wspomnianej kategorii szkoleń proponujemy dwie nowe pozycje: Jak zrobić profesjonalny tutorial i film instruktażowy na Youtube oraz Ucz się szybko i skutecznie – pracuj metodą projektów.

Nowe kursy zostały wyróżnione w ramach swoich kategorii stąd łatwo można je odnaleźć.

W najbliższym czasie pojawią się kolejne materiały z cyklu Cyfrowe Igrzyska oraz nowy kurs w kategorii Algorytmika i programowanie pt.: Programowanie okienkowe w środowisku Visual Studio – podstawy programowania obiektowego i języka C#.

Zapraszamy do śledzenia nowości w naszej ofercie kursów!

"Język mediów" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.01.17
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska".

W kolejnym kursie z cyklu "Cyfrowe Igrzyska" zdobędziecie informacje na temat języka mediów. Zagadnienia, które będziecie mieli okazję zgłębić:

• zmiany w mediach, które wpływają na zmiany w świecie;
  • jak ekrany i interfejsy oddziałują na postrzeganie rzeczywistości;
  • czym jest hipertekst i jak z nim pracować;
  • jak gatunki funkcjonują w nowych mediach;
  • jakie cele i funkcje mogą pełnić przekazy medialne;
  • siła słów i jakie zabiegi stosować, żeby przekonać kogoś do naszych racji;
  • jak prowadzić dyskusję;
  • komunikacja werbalna i niewerbalna;
  • sztuka krytyki - analiza i interpretacja tekstów kultury;
  • oddziaływanie przestrzeni na człowieka.

Zapraszamy!

"Relacje w środowisku medialnym" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.01.03
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu “Cyfrowe Igrzyska”.

Kurs "Relacje w środowisku medialnym" pozwala zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak:

• czym jest wizerunek oraz po co i jak kształtować go w sieci;
  • zarządzanie swoim profilem w mediach społecznościowych;
  • wizerunek osoby publicznej w mediach;
  • czym jest netykieta i jak kulturalnie zachowywać się w internecie;
  • oraz jak się nie zachowywać;
  • efektywna komunikacja w sieci;
  • czym są media społecznościowe, jak można je podzielić i w jaki sposób można je wykorzystywać.

Zapraszamy!