Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Aktualności

Ranking IT Szkoła 2017 - Marzec

2017.03.24
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc Marzec. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

"Prawo w komunikacji i mediach" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.03.16
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska".

W kolejnym kursie pt. "Prawo w komunikacji i mediach" zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Zawieranie umów, również w internecie,
  • Normy w komunikacji,
  • Dane osobowe,
  • Prawo medialne i prasowe,
  • Reklama i kryptoreklama,
  • Dostępność w mediach,
  • Prawa wyłączne,
  • Prawo autorskie w Polsce,
  • Wolne licencje,
  • Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Zapraszamy!

Raportowanie i analiza danych z wykorzystaniem usług MS SQL Server 2016 Reporting Services (2 edycja) - kurs dla nauczycieli

2017.03.14
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła zaprasza nauczycieli informatyki na realizowany zdalnie kurs:

Raportowanie i analiza danych z wykorzystaniem usług MS SQL Server 2016
Reporting Services (2 edycja)

Prowadzący: mgr inż. Andrzej Ptasznik (wykładowca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki)

O KURSIE:

Analiza danych jest dzisiaj jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin informatyki. Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu analizy danych i raportowania jest ogromne i dalekie od zaspokojenia. Udostępniana nieodpłatnie technologia MS SQL Server 2016 dostarcza usługi Reporting Services, w ramach których można realizować wiele zadań z zakresu analizy danych.

W ramach kursu omówione zostaną podstawy usług Reporting Services i zaprezentowane zostaną różne techniki raportowania. Zaprezentowane zostaną przykłady tworzenia złożonych interaktywnych raportów z wykorzystaniem zobrazowań przestrzennych. Kurs będzie składał się z wykładów, omawiających poszczególne zagadnienia oraz ćwiczeń wykonywanych wspólnie z prowadzącym.


pokaż więcej
„Nastolatki wobec Internetu” – naukowcy i eksperci o internetowym świecie młodych

2017.03.03
Kategoria: Aktualności

Najnowsza publikacja instytutu badawczego NASK – „Nastolatki wobec Internetu” pod redakcją profesora Macieja Tanasia zaprasza do uważnego przyjrzenia się cyfrowemu życiu młodych użytkowników sieci. Profesor Tanaś wraz z gronem znakomitych naukowców i ekspertów przybliża specyfikę funkcjonowania cyfrowych tubylców, dla których obecność w sieci oznacza coś zupełnie innego niż dla ich rodziców. Współczesne nastolatki, przekonane o swoich kompetencjach w zakresie nowych technologii budują znaczną część swojego życia online, a jednocześnie czują się w tym życiu samotne. Z drugiej strony, jak nigdy wcześniej, aktywnie kreują swój świat, angażują się społecznie, kontaktują z całym światem – budują wielowymiarową, interaktywną, cyfrową przestrzeń. Skomplikowany i niezwykle ciekawy obraz nastolatków w sieci na wyciągnięcie ręki – zapraszamy do lektury! 

Więcej

"Bezpieczeństwo" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.03.02
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Z kursu "Bezpieczeństwo" dowiecie się m.in. czym jest cyfrowy świat, jak bezpiecznie się komunikować, czy też jak kontrolować swoje działania w Internecie. Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie dzieci w sieci wejdź na stronę http://akademia.nask.pl

Zapraszamy!