ICT English

ICT English Part I

Kurs ćwiczy umiejętność posługiwania się językiem angielskim w zakresie informatyki.

• zapoznanie z terminami w języku angielskim dotyczącymi technologii informacyjnej (IT)
  • poszerzenie zasobu słownictwa z zakresu edukacji informatycznej
  • wskazanie angielskich określeń używanych do definicji urządzeń wejściowych i zewnętrznych

• Information Technology
  • IT Education and Job Functions
  • Input Devices
  • Output Devices

Twórcy kursu przypominają, że język angielski jest nieodłącznym elementem informatyki. Większość producentów oprogramowania oraz twórców metodyk udostępnia materiały wyłącznie w języku angielskim. Wiele projektów informatycznych jest realizowanych w międzynarodowej współpracy. Komunikacja odbywa się wówczas przeważnie także w tym języku. Cykl kursów ICT English zapoznaje zatem uczestników z angielską terminologią dotyczącą technologii informacyjnej (IT).

ICT English Part I

ICT English