Szkoła podstawowa, Nauczyciele

W piątym odcinku e-kursu dzieci FOMOwskich i JOMOwskich poznają zaskakujące fakty z przeszłości swoich bliskich. Jak się okazuje, świat rozgrywek online potrafi wciągnąć bez reszty nie tylko najmłodszych. Jakie skutki może przynieść nadmierne granie?

• dowiesz się, jakie zachowania kształtują nasz cyfrowy dobrostan w świecie gier;
  • nauczysz się, jak dzięki małym zmianom w codziennych nawykach, lepiej zadbać o cyfrową higienę podczas grania;
  • przypomnisz sobie kilka ważnych zasad związanych z bezpieczeństwem online.

• Jak zadbać o swoje zdrowie podczas rozgrywki? Praktyczne zasady, o których warto pamiętać.
  • Zagraj o cyfrowy dobrostan. Krótka ściągawka z podstawowych zasad bezpieczeństwa online.

Zapraszamy starszych uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli i rodziców do świata dwóch rodzin – Fomowskich i Jomowskich. W piątym odcinku kursu podpowiemy Wam, jak połączyć granie w sieci z cyfrowym dobrostanem. Znajdziecie w nim konkretne wskazówki, które pomogą Wam zadbać o cyfrową higienę w trakcie rozgrywek. Przypomnicie sobie też podstawowe zasady bezpieczeństwa i właściwego reagowania w trudnych sytuacjach online.

FOMOwscy i JOMOwscy. Odcinek 1 – Zły sen

Szkoła podstawowa, Nauczyciele

Internet i urządzenia cyfrowe to świetne narzędzia. Ale jak nie wpaść w cyberpułapki i zachować właściwy balans pomiędzy czasem spędzanym online i offline? W pierwszym odcinku e-kursu poznasz rodzinę Fomowskich i Jomowskich, a także dowiesz się, jak rozsądnie korzystać z internetu oraz czerpać radość z bycia w sieci i poza nią.

FOMOwscy i JOMOwscy. Odcinek 2 – Nowy gracz na rynku social mediów

Szkoła podstawowa, Nauczyciele

Z okazji roku cyfrowej higieny przygotowaliśmy materiały, które pomogą Wam zrozumieć, jak ważne jest odnalezienie cyfrowej równowagi pomiędzy aktywnościami w sieci i poza nią.

Cyfrowa higiena

FOMOwscy i JOMOwscy. Odcinek 3 – Media społecznościowe – (nie)znajomy i cyberkłopoty

Szkoła podstawowa, Nauczyciele

W trzecim odcinku e-kursu nasi bohaterowie przekonają się, że korzystanie z mediów społecznościowych może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Bywa, że internetowe znajomości sprowadzają na nas poważne kłopoty. Jakie?

FOMOwscy i JOMOwscy. Odcinek 4 – Na tropie cyfrowych śladów

Szkoła podstawowa, Nauczyciele

W czwartym odcinku kursu FOMOwscy i JOMOwscy dowiadują się, że wszystkie nasze działania w internecie zostawiają po sobie ślad – cyfrowy ślad. Przekonajcie się, dlaczego warto go ograniczać, i poznajcie sposoby na zadbanie o swój wizerunek online!