Media transmisyjne w lokalnych sieciach komputerowych

Kurs zapoznaje z wiedzą z zakresu mediów transmisyjnych. Przybliża wiadomości dotyczące mediów bezprzewodowych, takich jak kable koncentryczne, skrętki, światłowody.

• przekazanie wiedzy na temat mediów transmisyjnych w lokalnych sieciach komputerowych
  • zapoznanie z różnego rodzaju okablowaniem w mediach transmisyjnych

• Wprowadzenie do mediów transmisyjnych
  • Kable koncentryczne
  • Kable skrętkowe
  • Kable światłowodowe
  • Okablowanie strukturalne
  • Media bezprzewodowe

Kurs ma na celu przybliżenie słuchaczom wiedzy z zakresu wybranych mediów przewodowych, takich jak kable koncentryczne, skrętki, światłowody. Podczas wykładu poruszane są zagadnienia dotyczące rodzajów okablowania strukturalnego pionowego i poziomego oraz rodzajów mediów bezprzewodowych wykorzystujących fale elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni oraz fale radiowe.

Prowadzący dr inż. Dariusz Chaładyniak jest wykładowcą w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki z zakresu: systemów i sieci teleinformatycznych, administrowania sieciami komputerowymi, technologii sieciowych, zarządzania sieciami teleinformatycznymi oraz architektury systemów komputerowych. W latach 2010–2012 prowadził szkolenia z zakresu sieci komputerowych w ramach projektu Informatyka +. Dr inż. Dariusz Chaładyniak dodatkowo wykłada w Wojskowej Akademii Technicznej.

Komunikacja w sieciach komputerowych

Kurs przekazuje podstawowe informacje na temat adresowania komputerów w sieciach.

Zarządzanie sieciami WAN

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z wybranymi technologiami spotykanymi w sieciach rozległych oraz wyjaśnienie ich budowy, działania i zastosowania.

Sieci komputerowe

Podstawy budowy i działania sieci komputerowych

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami, które są niezbędne do zrozumienia architektury i działania sieci komputerowych.

Sieci komputerowe

Podstawy adresowania hostów w sieciach komputerowych

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami związanymi z adresowaniem komputerów w sieciach.

Sieci komputerowe

Wybrane zagadnienia przetwarzania równoległego – superkomputery i klastry obliczeniowe

Kurs przekazuje wiedzę z zakresu przetwarzania równoległego. Dowiedz się, czym są superkomputery i klastry obliczeniowe.

Sieci komputerowe

Budowa i działanie sieci komputerowych

Kurs przekazuje informacje niezbędne do zrozumienia architektury i działania sieci komputerowych.

Zarządzanie sieciami LAN

Kurs prezentuje zasady budowy, projektowania i utrzymania architektury sieciowej. Wykład wyjaśnia budowę i działanie lokalnych sieci komputerowych.

Podstawy działania sieci bezprzewodowych

Kurs przybliża najważniejsze fakty z historii sieci komputerowych i internetu. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi budowy i działania sieci komputerowych.

Sieci komputerowe

Sieci komputerowe w powszechnym użyciu

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat elementów sprzętowych służących do budowy domowej sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Sieci komputerowe

Konfiguracja protokołów routingu statycznego i dynamicznego

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowych informacji na temat budowy oraz działania routerów.

Podstawy bezpieczeństwa sieciowego

Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa sieciowego. Materiały przybliżają podstawowe zagadnienia związane z rodzajami złośliwego oprogramowania, wybranymi metodami bezpieczeństwa sieciowego, przykładowymi opcjami programów antywirusowych.

Sieci komputerowe

Podstawy działania wybranych usług sieciowych

Kurs przekazuje wiedzę na temat zasad działania trzech wybranych usług sieciowych: NAT i PAT, DHCP oraz DNS.

Sieci komputerowe

Podstawy działania routerów i routingu

Kurs dotyczy budowy, działania oraz zastosowania routerów oraz mechanizmów weryfikacji komunikacji międzysieciowej. Wprowadza w zagadnienie protokołów routingu statycznego i dynamicznego.

Sieci komputerowe

Podstawy adresowania IP w sieciach komputerowych

Kurs prezentuje podstawowe rodzaje transmisji sieciowej (unicast, multicast oraz broadcast). Dowiedz się, na czym polega adresowanie IP w sieciach komputerowych i poznaj różnice między adresowaniem fizycznym i logicznym.

Sieci komputerowe

Konfiguracja sieci oraz urządzeń do poprawnego działania

Kurs przybliża tematykę sieci komputerowych, ich budowę, działanie oraz diagnostykę sieci komputerowych.

Konfiguracja sieci WLAN

Kurs przedstawia informacje dotyczące sieci WLAN oraz instrukcję jej konfiguracji.