Zagrożenia w sieci

Kurs przybliża zjawisko cyberzagrożeń, na które jesteśmy narażeni w internecie. Dowiedz się, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci i radzić sobie ze skutkami zainfekowania urządzeń czy wyciekiem prywatnych danych.

• przybliżenie potencjalnych zagrożeń w sieci wraz ze sposobami przeciwdziałania
  • zapoznanie ze sposobami reagowania w sytuacji wystąpienia cyberzagrożeń
  • kształtowanie umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo w sieci

• Potencjalne zagrożenia w sieci
  • Hakowanie
  • System ochrony danych i jego najsłabsze ogniwo
  • Zasada ograniczonego zaufania
  • Działania profilaktyczne

Kurs dotyczy zjawiska cyberzagrożeń, z którymi użytkownicy sieci spotykają się na co dzień. Poprzez odpowiedzi na pytania, jak może dojść do zainfekowania lub przejęcia urządzeń podłączonych do sieci, co jest najsłabszym ogniwem systemu ochrony danych czy jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo online, kurs ma za zadanie zwiększyć świadomość użytkowników na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu oraz pomóc ustrzec się przed nimi. Przedstawione zostały zagadnienia takie jak wyciek danych osobowych, opublikowanie prywatnych materiałów bez zgody ich właściciela i przejęcie urządzenia oraz wskazówki, jak radzić sobie ze skutkami takich zdarzeń.

Prowadzący Marcin Karpezo jest trenerem, administratorem infrastruktury serwerowej, programistą. Jest autorem książki „WordPress – od instalacji do rozbudowanego serwisu WWW” oraz propagatorem bezpiecznego przechowywania danych osób prywatnych, organizacji i firm.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Dlaczego możemy czuć się bezpieczni w sieci, czyli o szyfrowaniu informacji

Kurs jest wprowadzeniem do kryptografii, ze szczególnym uwzględnieniem kryptografii komputerowej. Materiał prezentuje metody szyfrowania, którymi posługiwano się kiedyś, a które są wykorzystywane jeszcze dzisiaj.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Miękkie aspekty bezpieczeństwa w internecie

Kursu ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w internecie. Omówione zostaną m.in. zagrożenia dla haseł dostępu, cechy dobrego hasła oraz źródła złośliwego oprogramowania.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Wpływ systemów wykrywania włamań na bezpieczeństwo informatyczne instytucji

Kurs przedstawia podstawowe pojęcia i definicje związane z bezpieczeństwem informatycznym. Ukazuje również współczesne zagrożenia bezpieczeństwa i przykłady ataków na systemy informatyczne.

VPN – bezpieczne przeglądanie internetu

Kurs dotyczy praktycznych aspektów konfiguracji sieci prywatnych. Dowiedz się, czym jest VPN, jak go poprawnie skonfigurować i kto może korzystać z tego zabezpieczenia.