Prawo w komunikacji i mediach

Kurs dotyczy najważniejszych zagadnień odnoszących się do prawa w komunikacji oraz w mediach.

• omówienie norm w komunikacji
  • zapoznanie z zagadnieniami takimi jak: prawo medialne i prasowe, prawa wyłączne, wolne licencje
  • przybliżenie kwestii dostępności w mediach

• Zawieranie umów, również w internecie
  • Normy w komunikacji
  • Dane osobowe
  • Prawo medialne i prasowe
  • Reklama i kryptoreklama
  • Dostępność w mediach
  • Prawa wyłączne
  • Prawo autorskie w Polsce
  • Wolne licencje
  • Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi

Kurs z cyklu „Cyfrowe igrzyska”, powstały w partnerstwie z Fundacją Nowoczesna Polska, dotyczy prawa w komunikacji i mediach. Dzięki niemu słuchacze zapoznają się z zasadami zawierania umów – także tych w internecie. Poznają także normy w komunikacji oraz dowiedzą się, czym jest reklama i kryptoreklama. Podczas kursu zostaną omówione zagadnienia związane z prawem medialnym i prasowym, prawem autorskim w Polsce, a także prawami wyłącznymi. Nie zabraknie także informacji o organizacjach zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, wolnych licencjach, jak również ważnej kwestii dostępności w mediach.

Własność intelektualna

Kurs przybliża zagadnienia związane z własnością intelektualną, dotyczące prawa autorskiego i jego naruszeń oraz korzystania z utworów.

Prawo autorskie – najważniejsze definicje

Kurs zapoznaje z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi prawa autorskiego. Dowiedz się, czy bukiet kwiatów jest utworem, co to jest domena publiczna i jak właściwie korzystać z dostępnych w sieci zdjęć czy muzyki.

Prawo internetu

Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworów

Kurs dotyczy uregulowań prawnych w zakresie programów komputerowych oraz przybliża zasady – świadomego i zgodnego z prawem – korzystania z dostępnych programów.

Wizerunek w sieci

Kurs dotyczy wizerunku w sieci – jego udostępniania i ochrony. Dowiedz się także, czym są dobra osobiste, kradzież tożsamości i prawo do zapomnienia.

Twoje prawa w RODO

Kurs jest poświęcony zagadnieniom związanym z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych osób fizycznych. Dowiedz się, czym jest RODO, oraz poznaj mechanizmy zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Bezpieczne zakupy w internecie

Kurs przybliża tematykę związaną z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi dokonywania zakupów online. Dowiedz się, jak bezpiecznie kupować w sieci.

Prawo internetu

Jak prowadzić bloga zgodnie z prawem, czyli prawo blogosfery

Kurs omawia zagadnienia związane z prawnymi aspektami działalności blogera.