Bezpieczne zakupy w internecie

Kurs przybliża tematykę związaną z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi dokonywania zakupów online. Dowiedz się, jak bezpiecznie kupować w sieci.

• zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zakupów w internecie, takimi jak: umowa, zwrot, reklamacja
  • omówienie praw konsumenta i obowiązków przedsiębiorcy względem osoby dokonującej zakupów na odległość
  • wskazanie zasad bezpiecznych zakupów online

• Co to jest umowa?
  • Definicja konsumenta
  • Umowy zawierane na odległość
  • Obowiązki przedsiębiorcy
  • Prawa konsumenta, czyli jakie są twoje prawa, kiedy dokonujesz zakupów na odległość?

Kurs „Bezpieczne zakupy w internecie” jest odpowiedzią na rosnącą popularność zakupów dokonywanych online. Wykład podzielony jest na kilka części, w których omówione są zagadnienia związane z definicją umowy, konsumenta, a także umowy zawieranej na odległość. Ponadto z kursu dowiemy się, o czym powinien nas poinformować przedsiębiorca, kiedy dokonujemy zakupu na odległość, i jakie prawa nam przysługują. Poznamy też zasady bezpiecznych zakupów online. Kurs jest adresowany zarówno do doświadczonych konsumentów, jak i osób rozpoczynających swoją przygodę z zakupami w sieci.

Autorka kursu Katarzyna Kujawa jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła aplikację adwokacką. Z NASK związana jest od 2011 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie internetu, prawach autorskich i tematyce RODO.

Prawo internetu

Prawo w komunikacji i mediach

Kurs dotyczy najważniejszych zagadnień odnoszących się do prawa w komunikacji oraz w mediach.

Własność intelektualna

Kurs przybliża zagadnienia związane z własnością intelektualną, dotyczące prawa autorskiego i jego naruszeń oraz korzystania z utworów.

Prawo autorskie – najważniejsze definicje

Kurs zapoznaje z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi prawa autorskiego. Dowiedz się, czy bukiet kwiatów jest utworem, co to jest domena publiczna i jak właściwie korzystać z dostępnych w sieci zdjęć czy muzyki.

Prawo internetu

Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworów

Kurs dotyczy uregulowań prawnych w zakresie programów komputerowych oraz przybliża zasady – świadomego i zgodnego z prawem – korzystania z dostępnych programów.

Wizerunek w sieci

Kurs dotyczy wizerunku w sieci – jego udostępniania i ochrony. Dowiedz się także, czym są dobra osobiste, kradzież tożsamości i prawo do zapomnienia.

Twoje prawa w RODO

Kurs jest poświęcony zagadnieniom związanym z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych osób fizycznych. Dowiedz się, czym jest RODO, oraz poznaj mechanizmy zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Prawo internetu

Jak prowadzić bloga zgodnie z prawem, czyli prawo blogosfery

Kurs omawia zagadnienia związane z prawnymi aspektami działalności blogera.